Přidejte se k nám – akce 2020

Domácí hospic Vysočina slaví v letošním roce dvacet let od svého vzniku. Toto významné výročí si chceme připomenout několika akcemi. Zde je jejich stručný přehled. Podrobnosti k jednotlivým akcím budeme průběžně aktualizovat. Harmonogram jednotlivých akcí se může měnit s ohledem na aktuální pandemická opatření. Děkujeme za pochopení.

Prázdniny s hospicem – červenec – srpen 2020 – Pojďte nám pomoci rozšířit povědomí o našich službách Podle průzkumů si dvě třetiny lidí přejí zemřít doma. Domácí hospic Vysočina poskytl v roce 2019 své služby téměř sto padesáti pacientům v šedesáti obcích okresu Žďár nad Sázavou. Snažíme se o to, abychom pomohli co nejvíce lidem splnit jejich přání, zemřít doma, v důvěrně známém prostředí, mezi svými blízkými a s podporou našeho týmu lékařů, sester, pečovatelů, sociálních pracovníků, psychologů a kaplanky. Vaším úkolem bude doručit balíček propagačních materiálů do obcí, které si sami vyberete prostřednictvím tohoto přihlašovacího formuláře. Balíčky můžete doručit kdykoliv v průběhu prázdnin.Důležité je, abyste materiály předali starostovi obce či někomu ze zastupitelů a poprosili o uveřejnění. V obálce bude průvodní dopis pro starostu s vysvětlením. Poprosíme vás také o natočení krátkého videa z cesty nebo fotodokumentaci s textovým popisem. Inspiraci najdete zde.

Zeď – Než umřu tak bych si přál – červenec – srpen 2020 – Po celé prázdniny bude na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě stát vzpomínková zeď, na kterou bude možné psát vzkazy na odpověď: Než umřu tak bych si přál… Naše aktivita je inspirovaný celosvětovým uměleckým projektem Before I Die

Běh pro hospic s Martinou Sáblíkovou červenec – srpen 2020 – Letošní Běh pro hospice bude kvůli omezením poněkud výjimečný. Rozhodli jsme se nepořádat hromadný běh, ale motivovat každého, aby běžel pro hospic individuálně v termínu, v jakém si sám zvolí. Navíc v době od 15. do 29. srpna 2020 bude na Vratislavově náměstí bude stát startovní brána v podobě fotostěny s naší patronkou Martinou Sáblíkovou.

Cesta na Sněžku 3. – 11. srpna 2020 – Petr Hladík se spolu se svými přáteli vydává na další cestu, díky které chce získat peníze na podporu Domácího hospice Vysočina. Přidejte se k jeho výzvě. Můžete vystoupit na Sněžku spolu s ním, a nebo jej podpořit virtuálně.

Koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici – 23. srpna 2020 od 16:00 v Horácké galerii  – slavnostní koncert ke 20. výročí Domácího hospice Vysočina. Výtěžek podpoří činnost této organizace, která pomáhá nevyléčitelně nemocným a podporuje jejich rodinné příslušníky.

Papučový den 7. října 2020 – Přidejte se k nám na Papučový den, který letos připadá na 7. října. Stačí když si obujete papuče, vyfotíte se a budete sdílet na našem webu, facebooku a instagramu.

Vysaďte s námi alej – říjen – listopad 2020 – 20. výročí Domácího hospice bychom si rádi připomněli vysazením aleje dvaceti stromů v Novém Městě na Moravě. Kromě skutečné aleje chceme vysadit také virtuální alej. Každý bude mít možnost si prostřednictvím našeho webu koupit virtuální a nebo i skutečný strom, někomu ho věnoval, případně napsat krátký příběh o člověku, kterém strom věnuje.

2020 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.