Covid-19

Naším cílem je neomezovat provoz zdravotních ani sociálních služeb, ale přeorganizovat jejich provoz tak, aby umožnil pružně reagovat na aktuální situaci v období epidemie onemocnění Covid-19. Měníme proto naše služby tak, abychom mohli poskytovat péči co největšímu počtu pacientů, včetně těch, kteří jsou v podezření nebo jim byla potvrzena nákaza nemocí Covid-19. Zároveň jsme vedeni snahou v co největší míře ochránit naše pracovníky, dobrovolníky, pacienty i jejich blízké. Zřídili jsme centrální dispečink pro příjem žádostí o naše služby. Řadu našich služeb nyní poskytujeme na dálku, tzv. distanční formou s využitím telemedicíny, instruktážních videí, sdílení fotografií, doručování léků a zdravotnického materiálu bezkontaktně. Vybraným pobytovým zařízením sociálních služeb (především domovům pro seniory) nabízíme lékařské konzultace v paliativní medicíně po telefonuPoradna nadále poskytuje služby sociálního poradenství a psychosociální podporu po telefonu.

Všechny žádosti na jednom místě

Pro příjem veškerých žádostí o zdravotní služby je nově v provozu tzv. centrální dispečink.

CENTRÁLNÍ DISPEČINK ŽÁDOSTÍ O ZDRAVOTNÍ SLUŽBY

Volejte nám od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na toto telefonní číslo:

605 561 560 – Mgr. Petra Křížková, DiS., vrchní sestra

Pro sociální poradenství a ostatní konzultace volejte
od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin Poradnu na telefonní číslo 731 604 301.

Jsme tu pro všechny a převážně na dálku

Abychom pomohli co možná největšímu počtu pacientů, včetně těch, kteří mohou mít anebo již mají potvrzenou nákazu nemocí Covid-19, a zároveň, abychom ochránili naše zdravotníky a další kolegy, dobrovolníky i ostatní pacienty, začali jsme poskytovat řadu našich služeb na dálku, tzv. distanční formou. Využíváme komunikaci po telefonu, videohovory, pomáhají návodné informační brožury, letáky a videa.

V omezené míře nabízíme pomoc domovům pro seniory

Možnost konzultovat potřeby jejich klientů v oblasti paliativní péče. V současné situaci považujeme za důležité pomoci omezit převozy křehkých klientů těchto zařízení, u nichž by bylo možné péči a léčbu zvládnout v přirozeném sociálním prostředí, do nemocnic. 

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Ochrana soukromí.

2020 © Hospic Vysočina o.p.s.