Buďte inspirací a nechte se inspirovat

V prosinci jste na naší facebookové stránce mohli zaznamenat příspěvek, ve kterém jsme vás prosili o různé zdravotnické potřeby, které lze uhradit prostřednictvím Sodexo karty. Jak nás to napadlo? Nás vlastně vůbec ne. Nechceme se chlubit cizím peřím a rovnou vám představíme pana Evžena Svanovského, který to celé vymyslel.

Díky opatřením souvisejícím s onemocněním Covid-19 zbývalo panu Svanovskému velké množství bonusových bodů na Sodexo kartě. Než je utrácet za zbytečnosti, které doma nepotřebuje, rozhodl se, že tyto peníze mohou pomoci někomu, kdo to opravdu potřebuje. Oslovil tedy nejprve samotnou společnost Sodexo, zda nemají vlastní charitativní projekt, do kterého by peníze ze Sodexo karty mohl převést. Bohužel se dozvěděl, že nic takového nemají.

V tuto chvíli se ukázalo správné načasování jako zásadní bod tohoto příběhu. Právě v ten den přišel panu Svanovskému do schránky dopis, který jsme za Hospic rozesílali začátkem listopadu, s prosbou o finanční příspěvek. Pan Svanovský nelenil a oslovil našeho pana ředitele Petra Hradila. Společně vymysleli způsob, jak by se daly peníze ze Sodexo karty využít na naše potřeby. Nakonec pan Svanovský nakoupil za neuvěřitelných 15000 Kč zdravotnické pomůcky (1000 ks injekčních stříkaček, 200 ks fixačních náplastí 10 × 15 cm) a ochranné pomůcky (200 ks návleků na obuv, 290 ks respirátorů FFP2). Úžasná pomoc a dobrý nápad! Moc Vám děkujeme.

Zároveň jsme si řekli, že lidí, kterým na Sodexo kartě zbývají nevyužité peníze, je jistě víc. Vytvořili jsme proto již zmiňovaný příspěvek na facebooku. A už nese první ovoce. Ještě před Vánocemi nám doručila paní Petra Černá balíček (no, spíše balík) s dezinfekcemi za asi 2500 Kč, které pořídila právě na naši výzvu. Každý z nás může být inspirací pro druhé. Děkujeme panu Svanovskému, že se téhle role ujal. Pokud byste měli zájem nás podpořit ze Sodexo karty, kontaktujte nás na info@hospicvysocina.cz. Máte-li nás chuť podpořit finančně, najdete informace zde.

OPZ AVPO logo Mobilní hospice APSS ČR

2022 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.