Alej k 20. výročí založení už je zasazená

Domácí hospic Vysočina zakončil rok oslav vysázením třešňové aleje pod Třemi kříži.

Na závěr roku si Domácí hospic Vysočina naplánoval slavnostní sázení aleje. Strůjkyně tohoto nápadu a jedna ze zakladatelek hospice MUDr. Eva Pelikánová říká: „Přemýšlela jsem o nějakém hezkém způsobu, jak si připomenout založení hospice a jeho dvacetiletou cestu. Když zavřete oči a představíte si cestu, je často lemována stromy. Strom je krásný životní symbol, ať už o něm přemýšlíme jakýmkoliv způsobem. A ještě lepší je, když ho můžeme vidět a být v jeho blízkosti. A proč je to zrovna třešňová alej? To vám můžu vysvětlit třeba na jaře příštího roku:) Dost často v životě  nás  naše plány a sny stojí hodně úsilí a námahy, času, trpělivosti, děláme všechno, co můžeme. Ale někdy neděláme nic a jen přijímáme, co k nám jakoby samo přichází. Velké příběhy v životě v sobě mívají obojí. A příběh hospice v Novém Městě na Moravě JE velký příběh… Těším se, že se budeme pod Třemi kříži, a nejen, tam často potkávat .“

V plánu bylo slavnostní sázení třešní za účasti zástupců Města, zaměstnanců a podporovatelů Hospice ať už současných, či minulých. Situace s koronavirem však realizaci této akce zhatila. Proto se Hospic rozhodl alespoň pro vytvoření krátkého videospotu, který bude k vidění na jeho youtube kanále a stránce na facebooku.

Projekt sázení aleje třešní přesně zapadl i do programu revitalizace oblasti kolem Tří křížů, který mělo v plánu Nové Město na Moravě již několik let. Proto se rozhodlo na akci zásadní měrou podílet. Město nakoupilo stromy a pracovníci technických služeb provedli jejich odborné zasazení. Alej bude označena kamenem s pamětní cedulkou, která bude účel vysazení aleje připomínat. Děkujeme tímto Městu za veškerou spolupráci a podporu naší činnosti.

2020 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.