Zřídili jsme testovací centrum

Domácí hospic Vysočina, o.p.s. otevřel od 1.4. testovací centrum. Slouží  především pro testování lidí z firem a institucí a je zdarma.

“Snažíme se pomoci firmám, na které testování zaměstnanců dolehlo a ony se s tím snaží nějak vypořádat,” říká o kroku Hospice jeho ředitel, Ing. Petr Hradil. Jako zdravotnické zařízení testuje Hospic své zaměstnance už řadu měsíců a má s tím bohaté zkušenosti. Místností pro testování se stala nepoužívaná kancelář se samostatným vchodem. “Tato místnost byla pro zřízení testovacího centra z hygienických i administrativních požadavků nejvhodnější. Bylo nutné udělat několik úprav – například odstranit koberec a veškeré květiny, ale nyní už je vše tak, jak má být.” Zřízení testovacího centra nebylo jednoduché. Bylo nutné připravit provozní řád, zajistit podmínky, které budou vyhovovat z hygienického i úředního hlediska a pořídit dostatečnou zásobu testů.

Testování provádějí zkušené zdravotní sestry za použití antigenních testů z nosohltanu. “Jsou pro testované trochu nepříjemné, ale úspěšnost detekce se pohybuje kolem 97 %,” dodává ředitel Hospice. 

Testovací centrum je určeno především pro firemní testování. Zájemci se mohou na termínech a podrobnostech telefonicky domluvit s vrchní sestrou Mgr. Petrou Křížkovou, DiS. (tel.: 605 561 560). Testování je pro firmy zdarma.

Zpět na novinky

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Ochrana soukromí.

2020 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.