Přidejte se k nám

Přidejte se k Domácímu hospici Vysočina. Staňte se součástí organizace, která již dvacet let pomáhá umírajícím a podporuje jejich rodiny. Registrujte se na našem webu a vyberte si, zda se stanete pravidelným dárcem nebo dobrovolníkem.

Milí příznivci Domácího hospice Vysočina. V letošním roce si připomínáme dvacet let fungování Domácího hospice Vysočina. Za tuto dobu jsme vyrostli v organizaci, která poskytuje mobilní specializovanou paliativní péči dle platných standardů a ve vysoké kvalitě. Svědčí o tom i skutečnost, že se nám na tuto službu podařilo uzavřít smlouvy s pěti zdravotními pojišťovnami. Základním stavebním kamenem pro nás však i nadále zůstávají naši přímí podporovatelé a příznivci. Rozhodli jsme se proto pro rozšíření tohoto týmu. Připravili jsme kampaň s názvem Přidejte se k nám, díky které chceme oslovit nové dobrovolníky a dárce.

 
 1. Prázdniny s hospicem – červenec – srpen 2020
 2. Zeď – Než umřu tak bych si přál…. – červenec – srpen 2020
 3. Běh pro hospic s Martinou Sáblíkovou – červenec – srpen 2020 
 4. Cesta Petra Hladíka na Sněžku 3. – 11. srpna 2020
 5. Koncert Hradišťanu 23. srpna 2020
 6. Papučový den 7. října 2020
 7. Vysaďte s námi alej – říjen 2020
 8. Chci se stát dárcem
 9. Chci být dobrovolníkem

Prázdniny s hospicem červenec – srpen 2020

dav

Pojďte nám pomáhat rozšiřovat povědomí o našich službách. V průběhu prázdnin chceme do všech obcí žďárského okresu doručit materiály s prezentací našich služeb. Podle průzkumů si dvě třetiny lidí přejí zemřít doma. Domácí hospic Vysočina poskytl v roce 2019 své služby téměř sto padesáti pacientům v šedesáti obcích okresu Žďár nad Sázavou.

Vaším úkolem bude doručit připravenou obálku do obce, kterou si sami vyberete. Budeme rádi, když budete sdílet své fotky a videa z cesty. Zde najdete inspiraci z loňského roku. Zde je registrační formulář.

Virtuální běh pro hospic s Martinou Sáblíkovou červenec – srpen 2020

Letošní Běh pro hospic bude poněkud výjimečný. Rozhodli jsme se nepořádat hromadný běh, ale motivovat každého, aby běžel pro hospic individuálně. Termín běhu pak bude od 15. do 29. srpna 2020. Na Vratislavově náměstí bude stát startovní brána v podobě fotostěny s naší patronkou Martinou Sáblíkovou.

Než umřu, tak bych si přál – červenec – srpen 2020

Po celé prázdniny bude na Vratislavově náměstí v Novém Městě na Moravě stát vzpomínková zeď, na kterou bude možné psát vzkazy na odpověď: Než umřu tak bych si přál…Náš projekt je inspirovaný celosvětovou aktivitou Before I Die …

Cesta na Sněžku 3. – 11. srpna 2020

Petr Hladík se spolu se svými přáteli vydává na další cestu, díky které chce získat peníze na podporu Domácího hospice Vysočina. Přidejte se k jeho výzvě Na Sněžku můžete vystoupit spolu s ním osobně a nebo virtuálně.

Koncert Hradišťanu a Jiřího Pavlici srpna 2020

Narozeninový koncert ojedinělého hudebního tělesa s uměleckým vedoucím Jiřím Pavlicou v prostorách Horácké galerie na zámku v Novém Městě na Moravě. Navíc se speciálním hostem, novoměstským mužským pěveckým sborem Novocantus. Neděle 23. srpna 2020 od 16:00.

Jsme vděční za každou podporu, která pro naše pacienty znamená, že mohou svůj čas na poslední cestě svého života být se svými blízkými! Děkujeme.

 • přispěním na účet veřejné povolené sbírky: 30015-3364497349/0800. Můžete nastavit i pravidelnou platbu. 
 • věcným darem nebo službou (např. zakoupením kancelářského papíru nebo zdravotnické pomůcky atd.)
 • dobrovolnou činností – pravidelnou či jednorázovou spoluprací (dobrovolně s námi můžete spolupracovat jak v přímém kontaktu s klienty sociálních služeb (povídání, společnost), tak při pořádání našich benefičních akcí a jiných akcí pro veřejnost, uvítáme také dobrovolníky z oblasti FR, PR).

Pro sepsání darovací smlouvy a  vystavení potvrzení o přijetí finančního daru nás kontaktuje na info@hospicvysocina.cz.

Pomáháte společně s námi umožnit stále většímu počtu lidí dožít svůj život důstojně a tam, kde si přejí.

Vážíme si každého daru a děkujeme za vaši důvěru.