Podpora mobilní specializované paliativní péče

Domácí hospic Vysočina získal v programu Ministerstva zdravotnictví „Podpora mobilní specializované paliativní péče“ částku ve výši 4.800.000 Kč za účelem zvýšení dostupnosti a kvality poskytování mobilní specializované paliativní péče ve vlastním sociálním prostředí pacienta.  Cílem programu je zlepšit a profesionalizovat péči o umírající a umožnit tak vážně nemocným lidem zemřít v domácím prostředí v přítomnosti svých blízkých bez nutnosti převozu do nemocničních zařízení v samém závěru života.

Účelem pilotního provozu Domácího hospice Vysočina v rámci tohoto programu je zvýšit dostupnost a kvalitu poskytování specializované paliativní péče ve vlastním sociálním prostředí klienta na území okresu Žďár nad Sázavou s rozšířením na dětské pacienty pro okresy Žďár nad Sázavou a Jihlava.

Projekt je poskytován za finanční podpory EU.