Lékaři se sejdou k tématu domácí hospicové péče

Ve čtvrtek 17. ledna proběhne v Novém Městě na Moravě setkání České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně. Setkání pořádá Domácí hospic Vysočina ve spolupráci s Nemocnicí Nové Město na Moravě a za podpory Nadačního fondu AVAST.

„Cílem setkání je zvýšit povědomí o domácí hospicové péči, představit a připomenout její možnosti. Rovněž chceme účastníky seznámit s řadou novinek, které naše organizace za poslední rok uskutečnila například v profesionalizaci týmu a zvýšení jeho odbornosti,“ představil akci ředitel Domácího hospice Vysočina Petr Hladík

„Všichni trpící a beznadějně nemocní nemají to štěstí, aby o ně mohli pečovat jejich blízcí ve spolupráci s Domácím hospicem. Dle našeho názoru právě z tohoto důvodu roste potřeba kamenného hospice. Kraj Vysočina je snad jediný, ve kterém chybí,“ uvedl MUDr. Jiří Šustáček, předseda Spolku lékařů v Novém Městě na Moravě, který je i odborným garantem akce.

„Snahou novoměstské nemocnice je vytvořit podmínky pro fungování multioborového paliativního týmu a paliativní ambulance. Zároveň sdílíme zkušenosti v oblasti paliativní péče a to zejména v rámci krajského projektu PALIATR Vysočina a dalšími poskytovateli hospicové péče v naší spádové oblasti. Toto setkáni je jedinečnou příležitostí sdílet zkušenosti,“ řekla ředitelka novoměstské nemocnice Věra Palečková.

Očekávaná účast už tradičního setkání lékařů a zdravotníků ze Žďárska v novoměstském kulturním domě je více než sto osob, zvaní jsou i zástupci obcí a partneři pořádajících organizací.  Akce má charakter postgraduálního vzdělávání, je garantována Českou lékařskou komorou a tedy ohodnocena kredity jako akce kontinuálního vzdělávání.

Setkání České lékařské společnosti Jana Evangelisty Purkyně

17. ledna 2019, 17:00 hodin, Kulturní dům Nové Město na Moravě

Přednášející a témata:

Petr Hladík – ředitel Domácího hospice Vysočina

téma: Proměna organizace pro splnění podmínek poskytování mobilní specializované paliativní péče

prim. MUDr. Pavel Svoboda – primář Domácího hospice Vysočina

téma: Mobilní specializovaná paliativní péče – co všechno zvládneme v domácím prostředí

MUDr. Lukáš Koutný – praktický lékař, spolupracující lékař Domácího hospice Vysočina

téma: Specifika spolupráce praktického lékaře s domácím hospicem

MUDr. Ivana Ryglová ředitelka Dětského centra v Jihlavě

téma: Potřebnost dětské paliativní péče na Vysočině, sběr dat a vyhodnocení

MUDr. Květoslava Pejchalová – koordinátorka Multidisciplinárního týmu Nemocnice Nové Město na Moravě,  spolupracující lékařka Domácího hospice Vysočina

téma: Vznik paliativního týmu v Nemocnici Nové Město na Moravě za podpory Nadačního fondu AVAST

Anna Zelená DiS. – vrchní sestra Domácího hospice Vysočina

téma: Péče o klienty v mobilní specializované paliativní péči a její náročnost z pohledu zdravotní sestry. Prevence syndromu vyhoření

OPZ AVPO logo Mobilní hospice APSS ČR

2022 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.