Jak fungujeme

Žádosti o zdravotní služby se sbíhají v tzv. centrálním dispečinku. Ten funguje od pondělí do pátku v době od 8 do 16 hodin. Žádosti přijímá a třídí kvalifikovaná vrchní sestra a koordinuje jejich rozdělení mezi Domácí hospic, Domácí zdravotní péči a případně Poradnu Alej, která nadále poskytuje služby sociálního poradenství a psychosociální podporu. V omezené míře pečujeme o klienty domovů důchodců.

KONTAKTY PRO ZÁJEMCE O SLUŽBY DOMÁCÍHO HOSPICE VYSOČINA

Z důvodu omezení provozu v kanceláři společnosti v Novém Městě na Moravě prosíme všechny zájemce o hospicovou péči, zdravotní péči, poradenství a odlehčovací služby, aby přednostně volali od pondělí do pátku od 8 do 16 hodin na toto telefonní číslo: 

605 561 560 – Mgr. Petra Křížková, DiS., vrchní sestra

Domácí hospicová péče má nyní 3 formy

  1. Hospicovou péči v domácím prostředí s dostupností zdravotní sestry a lékaře zejména pro telefonické konzultace a s osobními návštěvami pouze při přijetí do péče, výrazném zhoršení zdravotního stavu pacienta, nutnosti vybavení léčivy, zdravotnickým materiálem, potřebě zákroku v domácím prostředí (např. vypuštění výpotku) nebo při úmrtí pacienta, nelze-li instruovat pečující pouze telefonicky.
  2. Distanční hospicovou péči, která probíhá zcela bez osobních návštěv, pouze na telefonu, se zdravotní sestrou. Tato forma nám umožňuje zvýšit počet pacientů v naší péči a zároveň nám umožňuje starat se i o pacienty, kteří mohou mít anebo mají potvrzenou nákazu nemocí Covid-19 a jsou v karanténě.
  3. Domácí zdravotní péče – v této službě nabízíme prostřednictvím našich zdravotních sester možnost provedení zdravotních úkonů, které jsou v jejich kompetenci, v domácím prostředí klienta.

Pokud žádost o naše služby obdržíme ve všední den do 16 hodin, reagujeme na ni ještě ve stejný den. Na žádosti podané mimo všední dny reagujeme následující pracovní den.

Cena za služby Domácího hospice Vysočina se oproti standardnímu režimu fungování nemění.

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Ochrana soukromí.

2020 © Hospic Vysočina o.p.s.