Běh pro hospic s Martinou Sáblíkovou vynesl 132 tisíc korun

Peníze použije Domácí hospic na rozšíření služeb o dětskou paliativní péči

Bezmála 300 aktivních běžců se zúčastnilo běhu pro Domácí hospic Vysočina, který se uskutečnil o poslední prázdninové sobotě u přírodního koupaliště v Novém Městě na Moravě. Výtěžek ze startovného a dalších aktivit na místě přinesl hospici skoro 82 tisíc korun. Dalších 50 tisíc korun přispěla světová šampionka v rychlobruslení Martina Sáblíková, která se běhu rovněž zúčastnila a nad akcí převzala patronát. Nejlepší rychlobruslařka světa před startem vedla rozcvičku, v závěru akce proběhla její autogramiáda, se zájemci se populární sportovkyně i ochotně fotila.

Získané prostředky využije Domácí hospic Vysočina k zahájení péče o umírající děti, o kterou v letošním roce rozšiřuje svoje služby.

Běh pro hospic uspořádala skupina dobrovolnic, které na závěr akce předaly šek s vybranou částkou primáři Domácího hospice Vysočina Pavlu Svobodovi.

Další sportovní osobností, která akci na místě podpořila, byl Martin Koukal, běžec na lyžích a trenér.

Domácí hospic Vysočina DĚKUJE každému, kdo se jakkoliv podílel na akci, zúčastnil se běhu, nebo hospic jakkoliv podpořil.

Další snímky na facebookové stránce Domácího hospice Vysočina zde

2020 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.