fbpx

Běh pro hospic 2018

sportovní benefiční akce pro děti a dospělé

Kdy: neděle 2. září 2018 od 13:00 do 17:00 hodin

Kde: Fajtův kopec ve Velkém Meziříčí

Program: 13:00 – 14:30 registrace běžců
                   14:45 rozcvička pod vedením Veroniky
                              Čamkové, patronky běhu
                   15:00 start běhu
                   16:00 stand-up comedy Richarda Nedvěda
                   16:30 předání šeku
                   17:00 ukončení akce

Trasy: 3,0 km- nenáročná trať, prakticky po rovince
              4,3 km – pro zdatnější běžce se závěrečným
                              výběhem  sjezdovky

Startovné: dospělí 150 Kč / děti do 12-ti let 50 Kč
                     rodinné (2 dospělí + 2 děti) 300 Kč

 

Informace pro běžce

Závod není časově měřený. Vítězem je pro nás každý, kdo se rozhodne zúčastnit.

Trať můžete zdolat i chůzí, terén je vhodný i pro kočárky a menší děti mohou jet na kole.

Více informací k trasám a registrace na:  www.behyprohospice.cz

Vyplněním registračního formuláře běžci souhlasí s podmínkami běhu.   

Upozornění: V případě problémů s registrací nebo platbou se neváhejte obrátit na na fundraiserku hospice, která Vám ráda pomůže: Hana Brnická, email: projekty@hospicvysocina.cz, telefon: 730 167 543.

 

Pro ty, co se přijdou jen podívat

jsme připravili doprovodný program – výtvarné dílničky, soutěže se sladkou odměnou, koloběžky, tejpování, občerstvení z Termosky i stánek s výživovým poradenstvím. Stejně jako v loňském roce budou na místě profesionální záchranáři, kteří vás naučí správně poskytovat první pomoc a poradí, jak se chovat v nebezpečných situacích a jak jim předcházet. V 16:00 hodin se můžete těšit na vystoupení kouzelníka a komika Richarda Nedvěda.

Louka sedmikrásek

Návštěvníci běhu budou moci nově navštívit tzv. „Louku sedmikrásek“. Inspirovali jsme se knížkou Broučci, v níž Jan Karafiát píše, že v místě, kde zemřel nějaký brouček, vyroste na jaře sedmikráska. Každý náš klient z domácí hospicové péče zde bude zastoupen jednou sedmikráskou – bílou v případě muže, s růžovými okraji v případě ženy – s datem a místem úmrtí (bez uvedení jména). Tato „louka“ bude umístěna v ústraní ve stanu, aby sem mohli lidé přijít zavzpomínat a třeba zapálit svíčku za svého blízkého. 

Sledujte nás také na faceboooku.

Jak nás můžete podpořit:

  • Zaregistrujte se jako běžec a to na http://www.behyprohospice.cz
  • Kupte si startovní číslo – nechcete běžet anebo nemůžete daný den přijít a přesto byste nás rádi podpořili? Kupte si startovní číslo a my Vám ho zašleme domů. Jak na to? Zaregistrujte se jako běžec, zaplaťte startovné a dejte nám vědět, že se závodu nebudete aktivně účastnit a napište nám, kam si přejete startovní číslo poslat. Kontaktujte nás na: projekty@hospicvysocina.cz
    Podpořte jednoho z našich ambasadorů
    – dobré duše, která jsou ochotny běžet za Vás a Vy je za to finančně podpoříte. Vyberte  si svého favorita a  podpořte ho prostřednictvím internetových stránek http://www.behyprohospice.cz/vyzvy.
  • Zavěste ovoce na náš „STROM POMOCI“ – přímo na místě Vás čeká náš „STROM POMOCI“, po loňských ročních již hezky obsypaný květy a listy. Zakoupením ovoce za libovolnou částku můžete do květu napsat své jméno, případně vzkaz a zavěsit na strom.
  • Podpořte nás hmotným darem – pro běžce a dobrovolníky potřebujeme zajistit občerstvení. Uvítáme nápoje, ovoce, zeleninu, müsli tyčinky nebo drobné pečivo. Pro děti do sladkého baru uvítáme různé drobné pamlsky. V případě Vaše zájmu kontaktujte Hanu Brnickou: email: projekty@hospicvysocina.cz, mobil: 730 167 543.
  • Věnujte nám svůj čas a staňte se na jeden den dobrovolníkem. V současné chvíli hledáme dobrovolníky, kteří budou rozmístěni po trati po dobu běhu. Zájemci, kontaktujte prosím Hanu Brnickou.

 

Děkujeme všem našim dárcům, kteří na tuto akci přispěli finančním darem nebo svými službami:

       

 Štěpán Mátl – fotograf
Adam Štěpánek – fotograf