fbpx

BĚH PRO HOSPIC 2016

BĚH PRO HOSPIC 2016

Nedělní počasí BĚHU PRO HOSPIC přálo. Na Fajtůvě kopci se sešlo bezmála 300 lidí. Během odpoledne moderovaném Jiřím Doležalem si mohli diváci poslechnout místní skupinu Renovace Rock a vidět vystoupení Filipa Urbana, který předvedl estartxhibici ve zvedání těžkých břemen. Pro děti byly přichystané hry a soutěže se sladkou odměnou, trampolína, mohly si vyrobit mýdlo z ovčí vlny nebo malovat na kamínky. Vlastnímu běhu předcházela rozcvička běžců pod vedením patronky akce Veroniky Čamkové, mistryně republiky v alpském lyžování, a společná fotografie. Poté na tratě 3 km a 4 km vyběho neuvěřitelných 153 běžců  První běžce jsme v cíli uvítali již po 15 minutách. V cíli dostal každý z běžců medaili za účast a malé občerstvení. Tímto se omlouváme běžcům, na které se nedostalo startovní číslo nebo medaile. Medaile necháváme dodělat a ti,  na které se nedostalo, ji od nás ještě obdrží.

Děkujeme všem, kteří se zúčastnili nedělního BĚHU PRO HOSPIC a těm, kteří tento projekt podpořili. Velké poděkování patří také všem dobrovolníkům, kteří pomáhali s organizací akce. Díky Vám se vybralo 82 175 Kč! Peníze budou použity na zakoupení zdravotnických pomůcek. Ještě jednou děkujeme a za rok se budeme těšit na viděnou!

Fotky z akce si můžete prohlédnout zde nebo na Facebooku.

Nový zvedák díky BĚHU PRO HOSPIC zakoupen!

Drazí sponzoři, dárci, běžci, dobrovolníci a všichni příznivci běhu, kteří jste podpořili letošní první ročník BĚHU PRO HOSPIC ve Velkém Meziříčí. Rádi bychom Vám představili naši novou pomůcku, kterou jsme mohli z výtěžku této akce zakoupit. Elektrický zvedák využijeme pro přesunování a polohování imobilních klientů, což v případě některých pacientů z důvodu jejich váhy bylo dosud velice náročné. Díky zvedáku nemusí pacienti trávit celý čas v posteli a díky speciálnímu závěsu lze zvedák využít i pro koupání, a proto jsme přikoupili také koupací vanu. Velkou výhodou je snadná manipulace s pomůckou.

Kromě elektrického zvedáku nabízíme našim klientům zapůjčení celé řady zdravotnických a kompenzačních pomůcek.  K nejčastěji využívaným patří polohovací postele, invalidní vozíky, toaletní křesla a chodítka. Nabízíme však také takové pomůcky, jako jsou lineární dávkovače nebo oxygenátory. Naši pracovníci přivezou tyto pomůcky přímo do domácnosti klientů, kde je sestaví a zaučí ostatní členy domácnosti v jejich používání.

Pro velký úspěch letošního BĚHU PRO HOSPIC jsme se rozhodli pokračovat v dalších ročnících, a proto se na Vás budeme 3. září 2017 na Fajtově kopci znovu těšit!

Děkujeme Vám za Vaši podporu.

4 2 3 16

Více fotek si můžete prohlédnout na facebookové stránce BĚHU PRO HOSPIC zde.

Napsali o nás: Velkomeziříčsko a ZaostřenoVM.com.

 

Děkujeme všem našim dárcům, kteří na tuto akci přispěli finančním darem nebo svými službami:

www.BAZAR-VYSOCINA.cz
www.truhlarstvi-avart.com
Adam Štěpánek
Bc. Aleš Čáp
Jiří Cejnek, Elektro
Jitka Syslová
Manželé Čamkovi
Štěpán Mátl