Akce v roce 2021

Pro letošní rok jsme si pro vás připravili následující akce. Pevně doufáme, že se na většině z nich budeme moci setkat osobně:

Na kole pro Hospic

březen – červen

“Na samostatném pohybu na kole, venku v přírodě, nemůže být nic špatného,” říkali jsme si. A pak přišla uzávěra obcí. Nevadí, počkali jsme a dočkali jsme se. 

Letos jsme si dali nemalý cíl: zavezeme obálky s informacemi o Domácím hospici Vysočina, propagačními materiály a letáčky do všech 174 obcí s obecním úřadem v okrese Žďár nad Sázavou. Věříme, že hlavně díky našim dobrovolníkům zvládneme vytyčený cíl splnit. Pokud byste se chtěli přidat, kontaktujte nás. Nevíte, o co se přesně jedná? Tady najdete, jak to probíhalo v minulém roce.

Zeď ve Velkém Meziříčí

V měsíci červenci umístíme naši zeď “Než umřu, tak bych si přál…” na náměstí ve Velkém Meziříčí. Vedle Nového Města na Moravě se nachází pracoviště Domácího hospice Vysočina také ve Velkém Meziříčí. Proto jsme se rozhodli zeď umístit právě tam. Přijďte se zamyslet nad tím, co byste rádi zažili, udělali, kam byste se rádi podívali před tím, než zemřete. Napište svůj vzkaz a podělte se tak o svůj sen s ostatními. Na Vratislavově náměstí to v roce 2020 vypadalo například takto.

Zeď "Než umřu, tak bych si přál..." na Vratislavově náměstí

Zeď ve Žďáře nad Sázavou

Na srpen se zeď přesune do parku na Farská humna do Žďáru nad Sázavou.

Charitativní běh pro Hospic Vysočina Nové Město na Moravě

Plánujeme klasický běh na sobotu 11.9. tradičně u přírodního koupaliště v Novém Městě na Moravě. Pokud pořád ještě nebude situace vhodná k uspořádání hromadné akce, bude se konat virtuální běh od 9. do 12.9.

Cíl je ale u obou typů běhů stejný: Pohybem (běh není podmínkou ;-)) podpořit činnost Domácího hospice Vysočina.

Papučový den

Každoročně začátkem října probíhá Týden pro mobilní hospice. Především informační kampaň, kterou spolupořádá přes 30 mobilních hospiců napříč celou Českou republikou. Součástí týdne bývá vždy Papučový den. Je to den, kdy sociální sítě zaplavují fotografie lidí v papučích. Cílem je rozšířit povědomí o mobilní hospicové péči. Protože doma je nejlíp. Více informací najdete tady.

Zpět na novinky

Při poskytování služeb nám pomáhají soubory cookie. Používáním webu vyjadřujete souhlas. Ochrana soukromí.

2020 © Domácí hospic Vysočina, o.p.s.